środa, 12 czerwca 2019

Festyn rodzinny w SP nr 80


25 maja odbył się VIII Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 80. Dopisała i pogoda, i frekwencja uczestników. W organizację wydarzenia zaangażowali się przy wsparciu szkolnej społeczności Pan Dominik Nowak z klubu Raszyn i rada rodziców.

 

Przebieg imprezy zrelacjonowała dla nas Pani Lidia Matyja z SP nr 80:

Na scenie pojawili się członkowie Grupy Szopena, którzy rozpoczęli część artystyczną. Dzieci z klas 1-3 wystąpiły ze swoim programem oraz  starsi uczniowie uczęszczający do studio wokalnego działającego przy  Klubie Raszyn. Swoje możliwości zaprezentowali również: zespół baletowy “Tancereczka”, aktorzy pantomimy, grupa gimnastyczna dziewcząt z SP 80, zespół  folklorystyczny Cepelia, grupa taneczna On Point, Studio dance Sogdiana, zespół taneczny pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Umiejętności swoich podopiecznych zaprezentowała szkoła tańca Hajdasz oraz  karatecy z klubu Orzeł. Uczniowie  kl.2a wraz z rodzicami wzięli udział w krótkim konkursie dotyczącym znajomości gwary poznańskiej. W międzyczasie spośród zakupionych losów rozlosowano nagrody, które zasponsorowała rada rodziców, klub Raszyn, radny T. Stachowiak oraz inni. W wyniku różnych działań podczas imprezy uzyskaliśmy 4721,39 zł na zakup pomocy dydaktycznych i wsparcie działań szkoły. W tym względzie rewelacyjne wyniki osiągnęła Księgarenka, sprzedaż losów, stoiska z drobną gastronomią przygotowane przez klasy: 6b, 5c, 6a,i 7b, sprzedaż zupy pomidorowej zasponsorowanej przez firmę cateringową Pyszoty, sprzedaż ciasta upieczonego przez rodziców, odpłatna przejażdżka kucykiem, Second hand, stoisko z używanymi zabawkami prowadzone przez klasy 2b i 3a.
Imprezie towarzyszyło wiele innych atrakcji: rozgrywki szachowe, prezentacja Banku PKO z możliwością udziału w konkursach( m.in. zabawy z origami), prezentacja zajęć plastycznych “Cztery kropki”, punkt mediacyjny rówieśniczy i dla rodziców, pokaz robotów edukacyjnych, stoisko z grami planszowymi, piłkarzyki, wóz strażacki, kartonowa piramida, zawody sportowe, pokaz aerobiku, malowanie na prześcieradle, malowanie twarzy, zajęcia z harcerzami, rozgrywki ping- pongowe, strzelanie z wiatrówek.

Imprezę uważamy za udaną i już dziś zapraszam wszystkich za rok.